PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Jacek Tascher nowym Prezesem PZŁF

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów wybrało na trzyletnią kadencję nowego Prezesa.

Został nim Jacek Tascher, wieloletni członek zarządu oraz wiceprezes PZŁF. Reprezentant Polski na ME i MŚ w konkurencji solistów oraz par tanecznych, kierownik wyszkolenia w latach 1981-89, propagator łyżwiarstwa.

"Drodzy Państwo, Funkcję Prezesa naszego Związku obejmuję w trudnym momencie i w pełni zdaję sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znajdujemy. Jest multum spraw, które musimy załatwić i większość z nich jest na dziś, na jutro, ale też - niestety - na wczoraj.
Mam jednak mocne przekonanie, że wspólnymi siłami - i tych, którzy oddali głos na mnie, i tych, którzy na mnie nie głosowali - damy radę pójść do przodu.
Mam zamiar mocno działać na rzecz integracji środowiska i zasypania podziałów, jakie wytworzyły się w okresie ostatnich miesięcy. I wierzę, że uda się w tej kwestii poczynić postępy.
W kwestiach merytorycznych - kilka tematów, dla ilustracji.
Strategia działania PZŁF, w tym strategia dla reprezentacji na zimowe igrzyska olimpijskie i to, co dotyczy sportu wyczynowego sportu dzieci i młodzieży oraz upowszechniania łyżwiarstwa figurowego. W ramach tego opracowanie ogólnokrajowego programu szkolenia, starania o ośrodek szkoleniowo-konsultacyjny, realizacja szerokiego programu upowszechniania łyżwiarstwa.
Dwa ważne, duże tematy, to łyżwiarstwo synchroniczno-rekreacyjne i segment obejmujący łyżwiarstwo amatorskie, ale również szkolenie trenerów i instruktorów oraz budowa i remonty bazy treningowej wraz z lobbowaniem na rzecz wydłużania okresu działania lodowisk.
Osobnym niezwykle ważnym tematem jest implementacja w naszym związku Kodeksu Dobrego Zarządzania przygotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a mającego w znaczący sposób poprawić jakość działania polskich związków sportowych. Ten temat będzie mocno związany z marketingiem, promocją i komunikacją - komunikacją zarówno w obrębie naszego środowiska, jak i z szerokim otoczeniem.
Tu też wspomnieć mi wypada o wzmocnieniu naszej opinii w Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.
A więc do roboty! - to do mnie i do członków zarządu.
Ale jest to też prośba o aktywność do całego naszego środowiska, bo - przypominam - PZŁF to nie tylko zarząd, komisje i biuro, ale też wszyscy jego Członkowie - kluby, zawodnicy wraz z rodzicami, trenerzy i sędziowie. Będę otwarty na Państwa głosy i opinie.
Do zobaczenia na lodowisku!!!

Jacek Tascher