PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Lucyna Okhrem i Ryszard Gurtler mistrzami Polski juniorów

Lucyna Okhrem i Ryszard Gurlter okazali się najlepsi podczas mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Zawody rozegrane zostały w Krynicy-Zdroju.

Zgodnie z przewidywaniami w rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Ryszard Gurtler. Zawodnik klubu UKŁF Ochota Warszawa w tym sezonie prezentuje dobrą formę i w Krynicy potwierdził, że jest jednym z najzdolniejszych polskich solistów młodego pokolenia. Podopieczny Zbigniewa Turkowskiego bardzo dobrze zaprezentował się zwłaszcza w programie krótkim, w którym wykonał m.in. potrójnego Rittbergera, kombinację 3Lz+2T oraz piruety na poziomie czwartym. Pomimo nieco słabszego występu w programie dowolnym Gurtlerowi udało się uzyskać wartościową notę 139,10 pkt, lepszą od wyników uzyskiwanych przez niego w tegorocznym cyklu Grand Prix.

Drugie miejsce zajął Eryk Matysiak z MKŁ Łódź (124,92 pkt), dla którego był to drugi z rzędu srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Pasjonującą walkę o brąz stoczyli bracia Witkowscy. Ostatecznie lepszy o nieco ponad punkt okazał się młodszy - Kornel.

Więcej emocji przyniosła rywalizacja juniorek. Po programie krótkim na prowadzeniu pomimo upadku przy podwójnym Axlu znajdowała się reprezentująca barwy UKŁF Ochoty Warszawa, Lucyna Okhrem, która z wynikiem 38,47 pkt wyprzedzała Jelizawietę Łabuniec (GKS Stoczniowiec Gdańsk) i Agnieszkę Rejment (MKS Axel Toruń). Najlepszy program dowolny był jednak dziełem solistki Axla Toruń, Aleksandry Rudolf. Mistrzyni Polski seniorek z ubiegłego roku uzyskała rezultat 68,99 pkt i awansowała z piątego miejsca zajmowanego na półmetku rywalizacji na drugą lokatę z łącznym wynikiem 100,49 pkt. Miejsce na najwyższym stopniu podium utrzymała Okhrem (103,82 pkt), a stawkę medalistek uzupełniła Agnieszka Rejment (100,22 pkt).

Mateusz Górecki/ig24.pl