PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Borysowa i Zawadzki poza tańcem dowolnym MŚJ.

Oleksandra Borysowa i Cezary Zawadzki na 29. lokacie zakończyli rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów, rozgrywanych na Tajwanie. Polskiej parze tanecznej nie udało się zatem powtórzyć sukcesu sprzed roku i awansować do finału konkurencji.

Tegoroczne wyniki wicemistrzów Polski juniorów ewidentnie dawały naszej parze szanse na awans do tańca dowolnego i walkę o poprawienie lokaty z ubiegłorocznych MŚJ, podczas których Borysowa i Zawadzki uplasowali się na 20. pozycji.

Niestety to nie był dzień Saszy i Czarka. Już w pierwszym elemencie ? sekwencji twizzli, Zawadzki kilkukrotnie się zachwiał, przez co sędziowie przyznali za nie tylko pierwszy poziom, odejmując dodatkowo punkty za wykonanie. W końcówce programu łódzkiemu duetowi przydarzył się jeszcze jeden błąd ? upadek partnera w sekwencji kroków. Pomimo znakomitego wykonania obowiązkowych sekwencji tańca i podnoszenia krótkiego Borysowa i Zawadzki uzyskali dość słaby wynik 37,68 pkt i uplasowali się na 29. lokacie, zdecydowanie poniżej możliwości i oczekiwań pary.

Całą winę za dzisiejsze niepowodzenie wziął na siebie Zawadzki, który w rozmowie z naszym portalem nie krył rozgoryczenia startem na Tajwanie:

?Chciałbym przekazać najszczersze przeprosiny wszystkim, którzy nas oglądali i na nas liczyli. Nie udało nam się dostać do finału, a biorąc pod uwagę zeszły start na Mistrzostwach Świata mogliśmy dać radę. Muszę przyznać, że jest to tylko i wyłącznie moja wina, Sasza przejechała dziś naprawdę dobry program i zdobyte plusy i poziomy należą się jej. Wiem, że wiele osób nas oglądało mimo wczesnej godziny jaka panowała w Polsce?. dziękujemy wam za to, byliście świetnym wsparciem"

W tańcu krótkim najlepsi okazali się Rosjanie Ałła Łoboda i Paweł Drozd, który za swój przejazd zebrali w sumie 67,59 pkt i o 0,3 pkt wyprzedzili Amerykanów Rachel i Michaela Parsons. Na trzecim miejscu inna rosyjska para ? Anastazja Skopcowa/Kirył Aleszyn (63,38 pkt).

Tekst: Mateusz Górecki/ig24.pl