PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Piknik Olimpijski PKOl z naszym udziałem.

3 czerwca w parku Kępa Potocka w Warszawie odbył się 19. Piknik Olimpijski Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W pieknych okolicznościach przyrody prezentowało się kilkadziesiąt dyscyplin, a szczególny nacisk w tym roku położony był na te, które pojawią się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang 2018.

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego miał swoje stoisko w centralnym punkcie pikniku, zaraz przy lodowisku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i dużych pasjonatów sportu. Na plastikowym lodowisku rozgrzewaliśmy piknikowiczów energetyczną choreografią, prowadziliśmy krótki instruktaż, gry i zabawy z nagrodami oraz dwa bloki pokazów: młodych zawodników, zwycięzców MP, Olimpiady Młodzieży, zawodów Mini Europa oraz choreografię grupową warszawskich klubów. Nasze stoisko przeżywało oblężenie jeszcze przed rozpoczęciem pikniku - a wszystko to z powodu konkursów i sprawdzianów, które przygotowaliśmy. Można było rozwiązać quiz łyżwiarski (dwa poziomy trudności) oraz sprawdzić się w "teście predyspozycji do bycia łyżwiarzem". Uczestnicy otrzymywali od nas dyplomy, książki o łyżwiarstwie, koszulki PZŁF oraz nagrody od sponsorów - Tauron, 4f i Luxmed. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko, na którym można było trochę "powirować" i oszukać swój błędnik, a zarazem sprawdzić swoją zdolność do rotowania skoków. Kolejka była tak duża, że zostaliśmy z niektórymi jeszcze 45 minut po zakończeniu całej imprezy. Duże zainteresowanie budziły także filmy wyświetlane przez nas na stoisku.

Przez cały dzień piknik odwiedziło kilkanaście tysięcy ludzi, dlatego też uważamy tę imprezę za bardzo ważną dla promocji łyżwiarstwa figurowego. Było nam bardzo miło gościć naszych byłych reprezentantów, m.in. jedną z najlepszych polskich zawodniczek w konkurencji solistek - Zuzannę Szwed.