PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Skate Canada

Za nami drugie z sześciu zawodów z cyklu ISU Grand Prix. Ciekawe o tyle, że tym razem z udziałem reprezentantów Polski - pary tanecznej Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriev.

Słynne już zawody pod nazwą Skate Canada gościły kolejną grupę prawdziwych mistrzów łyżwiarstwa figurowego, wśród nich takie gwiazdy jak aktualnych mistrzów świata, kanadyjski duet taneczny Tessę Virtue i Scotta Moir, wice mistrzynie świata solistek z kolejnych lat kanadyjkę Kaetlyn Osmond oraz amerykankę Ashley Wagner, trzykrotnego mistrza świata, kanadyjczyka Patricka Chan, dwukrotnych mistrzów świata, kanadyjską parę sportową Megan Duhamel i Erica Radford oraz wielokrotnych medalistów mistrzostw Europy i świata reprezentujących Niemcy Alione Savchenko i Bruna Massot. W trzech spośród czterech konkurencji triumf odnieśli reprezentanci gospodarzy: Virtue / Moir w tańcach na lodzie, Duhamel/ Radford w parach sportowyh, Osmond w solistkach. Wśród solistów najlepszy okazał się Japończyk Shoma Uno.

Natalia i Maks zakończyli zawody na 9 miejscu, wyprzedzając duet turecki. Niestety, w programie krótkim Natalia upadła podczas sekwencji twizzli, co kosztowało parę 5-6 punktów. Mimo to, łączny wynik 144,78 pkt, okazał się lepszy od poprzedniego o prawie 10 pkt, co jest bardzo dobrą prognozą na kolejne starty w sezonie. Za niespełna trzy tygodnie nasz duet wyruszy na drugie zawody z prestiżowego cyklu Grand Prix, do Grenoble. Życzymy naszej parze kolejnego rekordu sezonu!