PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Pracowity tydzień naszych reprezentantów

Miniony tydzień obfitował w starty naszych reprezentantów. Soliści oraz pary taneczne rywalizowały w zawodach Santa Claus Cup w Budapeszcie, natomiast w Golden Spin of Zagreb startowała solistka Colette Coco Kaminski.

W Budapeszcie najwyżej uplasowała się seniorska para taneczna Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev. Zajęli 3 miejsce z wynikiem 158,00 pkt, choć oba ich programy nie były pozbawione błędów. Mimo to dość wysoka ocena pozostałych, poprawnie wykonanych elementów zapewniła parze miejsce na podium tych zawodów. Druga z par seniorskich - Anastazja Polibina/Radosław Barszczak z dorobkiem punktowym 115,02 uplasowała się na miejscu 9. Warto też dodać, że tym wynikiem poprawili oni swój rekord życiowy o ponad 5 punktów. Z kolei w kategorii juniorów para taneczna Oleksandra Borysowa/Cezary Zawadzki uplasowała się na miejscu 17 z notą 97,70 pkt.

Jeśli chodzi o solistów w Budapeszcie w kategorii seniorów najlepiej wypadł Ryszard Gurtler, który z wynikiem 137,16 pkt. uplasował się na 13 pozycji. Dwa miejsca dalej w końcowej klasyfikacji, czyli 15 pozycję zajął Łukasz Kędzierski z dorobkiem 131,69 punktów. Z kolei startujący w kategorii juniorów Eryk Matysiak zajął miejsce 8 zdobywając 121,19 pkt.

Wyniki zawodów Santa Claus Cup 2017: http://www.moksz.hu/external/mukorcsolya/2017_2018/sc2017/ISU/index.htm

W Golden Spin of Zagreb Colette Coco Kaminski nie uniknęła błędów w swoich programach i zajęła dopiero 14 miejsce uzyskując wynik 93.11 pkt.

Wyniki zawodów Golden Spin of Zagreb:

http://sharp-jackson-2e11d8.bitballoon.com/