To właśnie wczoraj miała miejsce Gala Stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej!
22.11.2021 17:03

   

  Na lodowisku COS Torwar II w Warszawie obecni goście mogli podziwiać występy czołowych Polskich oraz zagranicznych łyżwiarzy - zarówno tych aktualnych jak i byłych zawodników.  

  Zaprezentowali się m.in.: multimedaliści mistrzostw świata i Mistrzowie Europy– Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow, a także Jekaterina Kurakowa, Teamy Ice Fire Junior i Senior oraz nasi najbardziej utytułowani łyżwiarze figurowi w historii – Dorota i Mariusz Siudkowie, którzy w pierwszym od 15 lat pokazie wystąpili w towarzystwie syna. Ryszard kontynuuje tradycje rodziców i jest członkiem kadry młodzika.

  – Piętnaście lat temu zakończyliśmy karierę. Wtedy odbył się nasz ostatni występ na lodzie. Przez 15 lat odmawialiśmy wszelkich występów w pokazach, galach. Tym razem okoliczności i taka okazja sprawiły, że nie mogliśmy odmówić – nie mogło nas tutaj zabraknąć. Pojechaliśmy dla polskich kibiców łyżwiarstwa figurowego – zaznaczył Siudek. – Poczuliśmy znowu takie lekkie zdenerwowanie, żeby wszystko się udało, żeby się dobrze zaprezentować i trochę tęskniliśmy – dodała była łyżwiarka.

  Pokazom towarzyszyła efektowna oprawa audio-wizualna, a wykonania aktora musicalowego, wokalisty i kompozytora Jana Traczyka na żywo na tafli lodowiska wzbudzały ogromne emocje. 

  Czego można życzyć PZŁF z okazji jego święta? – Związkowi i wszystkim zawodnikom jak najmniej kontuzji, dbania o siebie i prawdziwych, porządnych przygotowań w każdym rodzaju: rehabilitacji, treningu poza lodowiskiem i na nim – zaznaczył Maksym Spodyriew, podkreślając wyjątkową rangę wydarzenia. – Sukcesów, plejady wspaniałych łyżwiarzy, zarówno seniorów, jak i juniorów, tego, aby obok Torwaru powstało w Warszawie drugie lodowisko. Życzyć też, żeby tych obiektów w Polsce, krytych lodowisk pełnowymiarowych w halach było tyle, ile jest u naszych sąsiadów.  Wtedy kolejna rocznica będzie jeszcze radośniejsza – uważa prezes, Jacek Tascher.

  Partnerami Gali Stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego są PGE Polska Grupa Energetyczna, Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Komitet Olimpijski oraz Centralny Ośrodek Sportu 

  Galę Stulecia PZŁF będzie można obejrzeć w TVP Sport 24 grudnia br. o godzinie 16:55 oraz 25 grudnia br. o godzinie 22:15.

  Podziel się na: