Dzisiaj przybliżymy Wam historię UKSŁF “Mors” Dębica
25.11.2021 16:46

  Założycielem klubu UKSŁF „Mors" Dębica był Stanisław Ćwik. W 2003 roku pomysł zrodził się dzięki jego córkom, które chciały uprawiać łyżwiarstwo figurowe, jednak na Podkarpaciu w tamtym czasie nie było żadnego klubu łyżwiarskiego.

  Pierwszą trenerką klubowych zawodników łyżwiarstwa figurowego była Barbara Kizior, później do trenerskiego grona dołączyli Łukasz Daros i Maria Mordarska - Jankowska.  Wspierali ich również Oksana Hordienko i Mateusz Chruściński.

  Zawodnicy klubu UKŁSF "Mors" Dębica pod wodzą trenerów rozpoczęli starty w łyżwiarskich kategoriach wyczynowych, oraz rozwijającym się z ogromnym powodzeniem łyżwiarstwie amatorskim. Z uwagi na remont hali lodowiska i brak możliwości trenowania zawodników na lodzie, aby stworzyć możliwości ciągłości treningów, klub w 2020 roku przystąpił do Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

  Już w następnym 2011 roku zawodnicy klubu wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Świata w Cieszynie zdobywając sześć medali w różnych kategoriach wiekowych. 

  Po ukończonym remoncie lodowiska MOSiR w Dębicy zawodnicy powrócili na lód, jednak część z nich nadal startuje zarówno w zawodach wrotkarskich jaki i łyżwiarskich.

  Klub wielokrotnie organizował zawody łyżwiarskie, które cieszyły się dużym powodzeniem. 

  Z udziałem zawodników wystawione zostały również rewie na lodzie - Kopciuszek oraz Brzydkie Kaczątko - w ten sposób klub angażował lokalną społeczność w swoje działania.

  W ostatnim czasie do grona instruktorów dołączyli: Patrycja Grajny, instruktor tańca, Anita Zima, oraz nasi wychowankowie Julia Czerwiec i Stefan Świstak.

  „Aby zawodnicy z sukcesem mogli rozwijać swoje pasje, potrzebne są działania osób (trenerów i członków zarządu) posiadających nie tylko wysokie kwalifikacje merytoryczne, ale również charyzmę. Jako prezes Klubu UKŁSF "Mors" Dębica ciągle podejmuję i będę podejmować się szeregu działań, aby nasz klub mógł nadal prężnie rozwijać się i wierzę, że działania te przyniosą  jeszcze większe sukcesy naszych zawodników” - mówi prezes klubu Małgorzata Mika- Kupiec

  Mecenasem Stulecia jest Grupa PGE 

  Podziel się na: