PZŁFOficjalna strona internetowa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego

Łyżwiarstwo figurowe: Kaliszek i Spodyriew już wygrywają

Zwycięstwem Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriewa wśród par tanecznych zakończyły się rozgrywane w Oświęcimiu Zawody Otwarcia Sezonu o Puchar im. Krystyny Mydlarz. Wśród seniorów triumfowali jeszcze Elżbieta Gabryszak i Krzysztof Gała.

Start Kaliszek i Spodyriewa w Oświęcimiu stał pod znakiem zapytania, po tym, jak Natalia doznała wstrząśnienia mózgu. Para ostatecznie wystartowała w pierwszych zawodach nowego sezonu, ale zgodnie z zaleceniami lekarzy zmuszona była zmienić niektóre elementy na łatwiejsze lub całkowicie je pominąć. Występ w Oświęcimiu był zatem jedynie testem nowych programów - krótkiego do rytmów chachy i rumby oraz dowolnego, utrzymanego w klimacie swinga, quickstepa i foxtrota. Obie propozycje naszego duetu wymagają jeszcze pracy nad elementami technicznymi oraz poprawek choreograficznych. Biorąc pod uwagę odniesioną kontuzję rezultat 125,91 pkt i zwycięstwo w zawodach należy uznać za dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

Co ciekawe podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej w obu częściach rywalizacji zajmowali drugie miejsca. W tańcu krótkim świetnie zaprezentowali się bowiem Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Para trenująca na co dzień we Włoszech u Barbary Fusar-Poli pojechała bardzo udany program i wygrała taniec krótki z najlepszym w karierze wynikiem 56,62 pkt. Do tańca dowolnego Plutowska i Flemin już nie przystąpili. Padł on natomiast łupem debiutujących wśród seniorów Anastazji Połbiny i Radosława Barszczaka. Aktualni jeszcze mistrzowie Polski juniorów za program dowolny uzyskali 70,30 pkt i o zaledwie 0,03 pkt pokonali Kaliszek i Spodyriewa. W sumie zawodnicy ŁTŁF-u Łódź za oba programy zebrali 112,35 pkt.

Walki zabrakło nieco w konkurencjach solowych seniorów. Elżbieta Gabryszak była bowiem jedyną solistką, która przystąpiła do rywalizacji. Nasza zawodniczka, która pod koniec miesiąca walczyć będzie o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang uzyskała 111,86 pkt. Wśród solistów triumfował Krzysztof Gała z wynikiem 157,27 pkt. Drugi z naszych seniorów ? Łukasz Kędzierski wycofał się po tańcu krótkim.

Mateusz Górecki, ig24.pl