Podsumowanie Lombardia Trophy 2023
13.09.2023 10:12

Za nami pierwsza impreza z serii challengerów Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej w tym sezonie. Mogliśmy podziwiać nowe programy naszych zawodników, a co więcej, debiut naszej pary tanecznej.

W kategorii solistek wystartowała Katia Kurakowa. Po zeszłosezonowych programach nie pozostało ani śladu i mogliśmy oglądać zawodniczkę w zupełnie innej odsłonie. Program krótki został zainspirowany filmem "Kill Bill". Z kolei nowy program dowolny jest zdecydowanie poważniejszy i emocjonalny, niż ten inspirowany animacją "Odlot". Po obu programach zawodniczka zajęła 4. miejsce, zdobywając 178.62 punktów.

Jesteśmy ciekawi kolejnych startów Katii, zwłaszcza że zawodniczka na nowo rozpoczęła współpracę z Brianem Orserem. W tym sezonie, Kurakowa kilkukrotnie pojedzie z nim trenować.

W kategorii solistów wystartowali bracia Witkowscy. Kornel otrzymał 169.41 punktów i zajął miejsce 10. Program dowolny, nad którym pracował latem z Andreą Vaturim, wywarł ogromne wrażenie. Miłosz uplasował się tuż za nim na 11. pozycji, zdobywając 160.89 punktów.

Para taneczna Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski za swój debiut uzyskali 132.96 punkty i tym samym, wytańczyli 12. pozycję. Na tafli prezentowali się przepięknie.

Pierwsze starty w nowym sezonie są doskonałym momentem na sprawdzenie nowych programów, tego jak odbierają je sędziowie i dają możliwość szybkiego wprowadzenia ewentualnych poprawek.